Природничі науки: експеримент    На цій сторінці розміщено нормативні та навчально-методичні матеріали щодо експерименту з упровадження в 10-11 класах старшої школи інтегрованого курсу "Природничі науки".


РОЗДІЛ 1. НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ
         Інформація  від Інституту модернізації змісту освіти учасникам експериментуОбласний педагогічний форум - 2019
Матеріали методичного заходу "ІНТЕГРОВАНИЙ КУРС "ПРИРОДНИЧІ НАУКИ - ПАЗЛ НОВОЇ  УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ"В анотації до цього видання сказано наступне:

      У монографії розкрито актуальну проблему педагогічної інтеграції  в історичному її становленні та в контексті сучасних теорій навчання. Висвітлено теоретико-методологічні засади та практика упровадження інтегративного підходу в шкільній природничій освіті. 
      Досліджено переваги й недоліки інтеграційних процесів в шкільній природничій 
освіті на основі аналізу історичного досвіду та у порівнянні із зарубіжним. Доведено, 
що інтегративний підхід є ефективним засобом формування цілісності і неперервності змісту шкільної природничої освіти, методологічною основою інтеграції знань і вмінь. 
      Розроблено концепцію навчання природничих предметів як цілісної дидактичної системи на засадах інтегративного підходу, основою якої є проєктування інтегрованих результатів навчання учнів, реалізація міжпредметної, міжгалузевої та внутрішньопредметної інтеграції у навчанні окремих природничих предметів та інтегрованих курсів.  
     Розглянуто різні моделі інтеграції природничої освіти (включаючи їх теоретико-методичне обґрунтування та навчально-методичне забезпечення) та на їх основі запропоновано прогностичну модель шкільної природничої освіти.

     

Матеріали Т.М. Засєкіної до семінару 25.04.2019
(доступно для завантаження)
Презентація
Календарне планування
Орієнтовні критерії оцінювання

РОЗДІЛ 2. НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

2.1. Проекти програм2.2. Навчально-методичні матеріали (оновлюється!)

     2.2.1. До проекту 2 (Засєкіна Т.М. та ін)

         Навчально-методичні посібники_ - доступно для завантаження
          ( з сайту http://www.orioncentr.com.ua)

     2.2.2. До проекту 3 (Шабанов Д.А., Козленко О.Г.)

        і далі...
   
 Електронна бібліотека цікавих книжок від Д.Шабанова


2.2.3. До проекту 4 (Ільченко В.Р. та ін). Усім школам, які звернуться до Ільченко В.Р. за адресою info.dovkillya@gmail.com, надішлють електронний варіант навчально-методичного забезпечення (інформація зі сторінки В.Р. Ільченко на Facebook). Ознайомитися з матеріалами можна і на сайті Освітнього центру "Довкілля".
Посібник "Методика навчання природознавства в старшій школі" (В.Р. Ільченко та ін.)
Немає коментарів: